slider001.jpg gimaex---slider.jpg Adalit---slider.jpg One-Seven---slider.jpg

Svítilny ADALIT

Svítilny Adalit se vyrábějí s tradicí již od roku 1901. Zprvu se společnost Adaro zaměřovala na svítilny do dolů. Postupně rozšířila svou produkci i o svítilny pro hasiče a do náročných provozů. Společnost Adaro má také podepsány smlouvy o spolupráci se společnostmi MSA a Dräger týkající se svítilen L-10 jako oficiálních svítilen pro jejich hasičské přilby.

Přilby z produkce těchto výrobců již mají zabudovaný bajonetový systém na svítilny Adalit. Svítilny splňují bezpečnostní předpisy, které jsou požadovány na získání ATEX certifikátu pro plynové a prachové výbušné prostředí - zóna 0. Všechny níže uvedené svítilny splňují nejpřísnější bezpečnostní předpisy, které jsou požadovány na získání ATEX certifikátu pro plynové a prachové výbušné prostředí - zóna 0.

 

Náhlavní svítilny L-5 Plus a L-5R Plus

Svítilny L-5 Plus a L-5R Plus jsou primárně určeny pro užití v náročných provozech, pro technické pracovníky, pro hasičské či záchranné složky.

Typ L-5 Plus pracuje se 4 ks AAA alkalických baterií. Typ L-5R Plus pracuje s Li-ion nabíjecími bateriemi. Základem svítilen je vysoce výkonné LED světlo o výkonu 3 W & 135 lumenů. Svítilny jsou vybaveny regulací světelného výkonu. Svítilny jsou také osazeny snímačem, který zajišťuje automatickou regulaci intenzity světla.

 

Svítilny jsou vyrobeny z thermoplastické pryskyřice, která svítilnám zaručuje odolnost proti nárazům, vysokým teplotám a korozi. Tomu, že jsou tyto svítilny vysoce odolné odpovídá stupeň krytí IP67. Svítilny je možné uchytit za pomoci bajonetového systému buď na helmu nebo také za pomoci speciálního úchytu na opasek či na oděv. Svítilny mají certifikaci Atex do zóny 0.

Ke svítilnám jsou dodávány nabíječky na 1, 3, 5 a 50 ks (220 V / 12 V).

Výdrž svícení je od 4 hodin do až neuvěřitelných 30 hodin při nejúspornějším režimu. Svítilny mají indikaci zbytkového času, díky čemuž vždy dopředu víte, kolik zbývá času svícení.

Informační prospekt ke stažení

Fotogalerie svítilny L-5 Plus

Fotogalerie svítilny L-5R Plus

 

Náhlavní svítilna L-10

Jedná se o první dobíjecí svítilnu vyvinutou speciálně pro hasičské přilby. Systém bajonetového úchytu pro svítilny vyráběné společností Adalit jsou již integrovány do hasičských přileb společnosti MSA a Drägger. Samozřejmostí je možnost dokoupit i adaptéry na jiné druhy uchycení.

Svítilna L-10 vyniká vysokým světelným výkonem. Ten lze regulovat a docílit tak delšího času svícení. Zároveň vám bude při zapnutí svítilny oznámeno, nakolik je zabudovaná dobíjecí ultra lehká Li-ionová baterie nabitá. Svítilna má taktéž signalizaci nízkého napětí baterie, která vás upozorní na blížící se konec svícení.

 

Svítilna se liší od konkurenčních výrobků svým designem, který minimalizuje překážení svítilny na helmě při zásahu. Dále má blikající červené poziční LED světlo, jehož směr lze nastavit v rozmezí 180°. Toto světlo oceníte převážně v zakouřených a tmavých prostorách.

Náhlavní svítilna L-10 je vyrobena z vysoce odolného termoplastu s vynikající odolností proti nárazu, teplotě, kapalinám a jiným korozivním materiálům. Svítilna má certifikaci pro použití ve výbušném prostředí kategorie 2 (zóna 1 a 2 pro plyny, zóna 21 a 22 pro prach). Krytí IP65 zaručuje svítilně odolnost vůči vodě a prachu.

Svítilna L-10 je opatřena systémem bajonetového úchytu, kterým jsou již vybaveny přilby Gallet. Možnost dokoupit i adaptéry na jiné druhy uchycení. Nabíječka je vybavena elektronickým systémem řízení nabíjení a automatického odpojení. Kód: II 1 GD Ex ia IIC T4 Ga Ex ia IIIC T85° Da IP65

Informační prospekt ke stažení
 

Bezpečnostní svítilna L-3000

L-3000 je určena do nejnáročnějších provozů, na čerpací stanice, jako svítilna do vozidel, či doplňková svítilna pro hasiče a záchranáře.

 

Tato dobíjecí Li-Ionová svítilna nabízí nový systém s rozložením LED diod pro dosažení ideálního krokového světla. Samozřejmostí je nastavení intenzity světla. Nadprůměrný výkon svítilny zajišťují dvě LED diody, každá se svítivostí 135 lumenů. Výdrž baterie se různí dle nastavení módu intenzity svícení od 4 do až 8 hodin. Svítilna je vybavena displejem zobrazujícím zbývající čas do úplného vybití. Možné je také zvolit funkci osvětlení s velkým dosahem a funkci blikání.

Svítilna L3000 má otočnou hlavu nastavitelná do úhlu 0° - 45° - 90°. Tělo svítilny je vyrobeno z vysoce odolné termoplastické pryskyřice. Atest ATEX do zóny 0, stupeň krytí IP67.

Informační prospekt ke stažení
 

logo adaro