slider001.jpg gimaex---slider.jpg Adalit---slider.jpg One-Seven---slider.jpg

Mobilní pěnotvorné hasicí zařízení One Seven

Německý výrobce One Seven of Germany vyrábí tento vysoce efektivní mobilní systém založený na pricipu CAFS (Compressed Air Foam Systems - Systém stlačené vzduchopěny), který se instaluje přímo do vozidel či do hasičských kontejnerů.

 

Princip systému

Princip tohoto moderního systému tvorby vzduchotlakové pěny, je takový, že pěna nevzniká až na konci hadicového vedení v pěnotvorných proudnicích, jak je tomu u běžných pěnotvorných systémů, ale vzniká ve směšovací komoře. Jako zdroj tlakového vzduchu jsou používány šroubové kompresory.

V hadicích už je přímo hotová pěna, která obsahuje cca 80% vzduchu. Nepoužívají se žádné pěnotvorné proudnice. Zařízení produkuje suchou a mokrou pěnu a vyniká vysokou hasební účinností a velmi malou spotřebou pěnidla a vody. Max. průtok vody u výstupu "B" je 270 l/min.


Systém One Seven v provozu

V Evropě bylo v prakticky vyzkoušeno přes 5 km položeného hadicového vedení "B", v ČR bylo odzkoušeno 1km hadic"B" bez problému s kvalitou a množstvím pěny na výstupu. V ČR je v provozu 12 systémů One Seven. Po celé Evropě je již přes 600 ks mobilních aplikací One Seven.

V Číně byla pěna One Seven nasazena v Šangahaji při hašení výškového objektu ve výšce přes 300m!

Firma Giamex používá vlastní pěnidla One Seven tř. "A" s přimíšením 0,3% a tř. "B" s přimíšením 0,5%. Nejmenší zařízení se dodává jako autonomní jednotka k zástavbě do vozidel typu CAS s výkonem 1200 l/min pěny.

 

Vestavěné systémy jsou nabízeny v provedeních s výkony:

  • 3000 l/min pěny
  • 5000 l/min pěny
  • 10000 l/min pěny
  • 12000 l/min pěny

 

Mobilní systémy

V oblasti mobilních systémů je možné dodat ten správný systém pro každou konkrétní oblast použití. Velikost a kapacita můžou být upraveny tak, aby odpovídaly vašim požadavkům.

 

 

Zajišťujeme

V zásadě můžeme zajistit vestavěné systémy pro nová hasičská vozidla. Instalaci systémů do stávajících vozidel, které mohou být instalovány nezávisle na výrobci. Soběstačné systémy, jejichž použití je flexibilní, a které mohou být převáženy na jakémkoliv vozidle.

Určení výkonu

Výkon bude určen na základě kapacity kompresoru v závislosti na požadavcích.

  • OS C1-100 B 1 x 1,5" výstup
  • OS C2-200 B 2 x 1,5" výstup
  • OS C2-110 B 1 x 1,5" výstup + 1 x 2,0" výstup
  • OS C3-120 B 1 x 1,5" výstup + 2 x 2,0" výstup

Průtoky těchto výstupu jsou v souladu s maximální kapacitou hadice. Proto vám nabízíme řešení, která odpovídají vašim rozměrům hadic. Kupříkladu:

  • výstup 1,5" = 1.400 l/m hasiva One Seven
  • výstup 2,0" = 2.200 l/m hasiva One Seven

Na bližší reference se můžete podívat ZDE.

 

logo one seven