slider001.jpg gimaex---slider.jpg Adalit---slider.jpg One-Seven---slider.jpg

Dodavatelé

ADARO TECHNOLOGIA

Společnost Adaro Technologia je rodinnou společností, která vyrábí bezpečnostní nabíjecí svítilny Adalit s tradicí již od roku 1901. Zprvu se společnost Adaro zaměřovala na svítilny do dolů, které vyrábí dodnes. Postupně rozšířila svou produkci i o svítilny pro hasiče a do náročných provozů.

Společnost Adaro má podepsány smlouvy o spolupráci se společnostmi MSA a Dräger týkající se svítilen L-10 jako oficiálních svítilen pro jejich hasičské přilby. Přilby z produkce těchto výrobců již mají zabudovaný bajonetový systém na svítilny Adalit. 

Svítilny používají např. HZS Plzeňského, Zlínského, Středočeského, Jihočeského, Moravskoslezského, Ústeckého, Libereckého kraje, HZS hl. m. Prahy, HZSP DP Metro, HZS Letiště Praha, HZS Letiště Ostrava, Škoda Auto Mladá Boleslav a další.

 

AIRSTAR

Francouzská společnost Aistar byla založena v roce 1994 s cílem výroby osvětlovacích systémů založených na principu osvětlovacích balónů. Společnost se zaměřuje na výrobu osvětlení s velkým záběrem užití a snaží se vycházet vstříc nejširšímu okruhu zákazníků.

Nyní je Airstar mezinárodní společností působící po celém světě. Její osvětlovací systémy využívají hasiči a záchranáři, těžký průmysl, stavební průmysl, letiště, železnice a v neposlední řadě také pořadatelé nejrůznějších kulturních akcí, filmaři.

Osvětlovací systémy AIRSTAR používají HZS Moravskoslezského, Zlínského, Jihomoravského, Jihočeského, Plzeňského, Karlovarského, HZS hl. m. Prahy, HZS SŽDC, HZS Letiště Ostrava a další.

 

AQUAFAST

Francouzský výrobce plovoucích čerpadel s originálním řešením konstrukce plováku a sestavení celého čerpadla. V ČR jsou čerpadla Aquafast na trhu od r. 1985 a jsou nejpoužívanější značkou plovoucích čerpadel.

Profesionálním, podnikovým a dobrovolným hasičům bylo dodáno již více než 1800 ks těchto čerpadel. Firma patří k předním světovým výrobcům plovoucích kalových čerpadel poháněných spalovacími motory. Společnost Aquafast exportuje přes polovinu produkce do 40 zemí celého světa.

 

GIMAEX

Významný německý výrobce požárních vozidel, speciálních nástaveb, kontejnerů, olejového separátoru a technických prostředků pro likvidaci chemických havárií. V současné době jeden z největších evropských výrobců pěnového hasebního zařízení na principu CAFS pod obchodním názvem „ONE SEVEN“.

Do ČR naše společnost dodala od výrobce GIMAEX řadu speciálních vozidel a kontejnerů pro podnikové i profesionální HZS –např.pro Škoda a.s., MERO a.s., Chemopetrol a.s., HZS hl. m. Prahy, kraje Vysočina, Pardubického, Královéhradeckého, Jihomoravského, Moravskoslezského, Olomouckého, Zlínského, Jihočeského a Plzeňského kraje a další.

 

LEADER

Leader je moderní a inovativní francouzskou společností, která vyrábí výkonné vybavení, jenž má využití zejména v požární ochraně a při pátracích a záchranářských pracích.

Z širokého portfolia výrobků této společnosti nabízíme vysoce výkonné požární ventilátory určené na odvětrání zakouřených prostor. Díky těmto ventilátorům je možné provést zásah v místě zakouření a případnou evakuaci ohrožených osob.

 

ONE SEVEN of Germany

Tato německá společnost vytvořila unikátní systém založený na přiměšovači a speciálním pěnidle, díky nimž je systém schopen vytvářet vysoce výkonnou a kompaktní pěnu s minimálním přimíšením. Díky tomu, že pěna vzniká již v přiměšovači je možné tuto pěnu transportovat na velké vzdálenosti.

Systém je také schopen vytvářet tzv. suchou pěnu, kterou lze použít například na hašení televizních studií, skladů s elektronikou, archivů a dalších.

Systém One Seven patří mezi tzv. CAFS (Compressed Air Foam System - Systém stlačené vzduchopěny). Systémy One Seven existují jednak v mobilním provedení, umísťovaném na hasičská vozidla či do kontejnerů, a také jako stabilní hasicí zařízení instalované přímo do objektů.

 

RESQTEC

Společnost RESQTEC byla založena roku 1971 kdy představila nový koncept záchranářského vybavení. Různé požadavky zákazníků v různých zemích, vedly společnost ke konceptu zákazníkem řízené společnosti.

RESQTEC dodává záchranným týmům široké spektrum vyprošťovacích a zdvihacích zařízení. Zařízení RESQTEC používají např. HZS Moravskoslezského, Plzeňského, Jihomoravského, Jihočeského, Pardubického kraje, HZS Hl. m. Prahy, HZS Letiště Ostrava, HZS Letiště Praha, HBZS Ostrava, HZS Metro DP, HZS LUAS a další.