slider001.jpg gimaex---slider.jpg Adalit---slider.jpg One-Seven---slider.jpg

Letecké havárie Resqtec

Holandská společnost Resqtec nabízí kompletní řešení týkající se leteckých havárií. Vyprošťování havarovaných letadel vyžaduje různé sady zařízení umožňující jak zvedání letadel tak jejich přesun. Resqtec nenabízí jen celou škálu způsobů a postupů vyprošťování, včetně posouzení rizik, ale i produktová školení a zkušené profesionály, kteří mohou pomoci s vypracováním a uskutečněním plánu vyprošťovacích prací leteckých havárií.

Společnost Resqtec je výjimečná v tom, že je jediným výrobcem na světě, který nabízí kompletní řešení - R2S - které umožňuje vysokou návratnost investic (ROI) pro letiště anebo letecké společnosti.


Společnost Resqtec také produkuje širokou škálu zařízení umožňujících přesouvat všechny typy letadel tak, mimo jiné i A380, že se pojízdným trailerem podpoří jejich hlavní podvozek, přední podvozek nebo oba dva.

 

Jednoduchý sloup na zvedání křídel letadla

Obsahuje sadu vysokotlakých vaků na zvedání křídel. V sadě lze použít minimálně od 3 do maximálně 12 vaků. Zvolit můžete mezi platformou pro styčnou plochu buď s použitím nízkotlakých vaků nebo adaptérem na kotvící bod. Maximální váha, kterou je možné zvedat za použití nízkotlakých vaků je 22,5 tun.

Kotvící bod umožňuje zvednout maximální váhu o výši 30 tun. Sloupec R2S je možné postavit za 20 minut a má velmi malou plochu základny. R2S kopíruje pohyby letadla a speciální technologie znemožňuje sesunutí celého sloupu.

 

Nízkotlaké podpůrné vaky

Nízkotlaké vaky slouží jako podpůrný prostředek při zvedání letadla. Používají se buď pod trup nebo ocas letadla.

 

 

Podkládací desky

Slouží pro vytvoření dočasné zpevněné cesty pro přesun letadla, aby se tak zabránilo zaboření letadla do země. Desky jsou k dispozici v panelech nebo jako roll-up rohože.

Společnost Resqtec je strategickým partnerem asociace IATA.

 

Videoukázka použití zařízení Resqtec při vyprošťování letadla - HZS Letiště Ostrava.

 

 

resqtec